Informace pro pacienty

Traumatologie v Úrazové nemocnici v Brně  patří ke špičkovým pracovištím, zabývajícím se diagnostikou a léčbou úrazů a chorob pohybového aparátu. K dosažení co nejlepších výsledků jsou v souladu s technickým vývojem využívány moderní metody, jako jsou nejnovější postupy ošetřování zlomenin (osteosyntéza), tak i miniinvazivní metody ošetřování kloubu (artroskopie).

 

Sportovní traumatologie

Mezi našimi pacienty je mnoho pacientů s úrazy, vzniklými při rekreačním i vrcholovém sportu.

Mezi sportovní úrazy lze zařadit jak tzv. lehké úrazy (distorze = podvrtnutí), tak i úrazy závažnější (zlomeniny, vykloubení apod.). Naší snahou je vyšetřit a ošetřit tyto úrazy tak, abychom umožnili pacientům návrat pacientů nejen co nejrychleji, ale také v co nejlepším stavu k plnému předúrazovém režimu života.

Spolupracujeme s mnoha sportovními kluby i individuálními sportovci v našem regionu. Mezi našimi pacienty je mnoho sportovců, kteří dosáhli po ošetřování svých poranění na našem pracovišti významných úspěchů, včetně mistrů světa v různých sportech.

Významnou problematikou je i léčení zdravotních potíží tzv. bývalých sportovců, u kterých se zdravotní problémy objevily po ukončení jejich sportovní kariéry. I těmto pacientům umožňujeme po pečlivém vyšetření a následné léčbě návrat k aktivnímu způsobu života a rekreačním sportům.

Naši lékaři se specializují na ošetřování akutních sportovních úrazů i na rekonstrukční operace chronických zdravotních potíží jako jsou chronické nestability kloubů kolenních, ramenních, hlezenných, rekonstrukční operace menisků (transplantace menisků) i náhrady defektů chrupavek kloubů.

Výsledky naší práce jsou prezentovány na tuzemských i zahraničních odborných setkáních a v odborné literatuře.

 

Nadstandardní pokoje při hospitalizaci - odd. TRAUMATOLOGIE B

 


českyčesky

Kvalifikační kurz Sanitář

Přihláška - zde

Bližší informace - zde

Akreditace - zde

Pozvánka na kongres

Velká cena Úrazovky
11.10.2019 Hotel D1 Ostrovačice
Pozvánka  Přihláška

Veřejná sbírka

na polohovatelná lůžka a noční stolky.
Aktuální stav ZDE.

Spokojenost pacientů

Bližší informace ZDE

Informace ke GDPR

Zpracování osobních údajů
Bližší informace ZDE

Info o kongresu ESTES 2019

Bližší info ZDE

Pamětní medaile - prof.Wendsche

Maydlova pamětní medaile - více ZDE.

pamětní medaile 100. let MU - více ZDE.

Vize a motto ÚN v Brně

více ZDE